Sunucu Yazilim Hizmetleri

bulut-bilisim-8471.jpg

Sunucu Yazilim Hizmetleri

Bugün bilgi teknolojilerinin temelini olusturan sunucular, kullanicilarin yasamlarinin önemli bir parçasi haline geldi. Kullandigimiz dijital araçlarin büyük çogunlugu, online servis ve hizmetlerin ise neredeyse tamami sunucu hizmetleri, sayesinde inanlara ulasmaktadir.

sunucularin insanlar için bu kadar önemli olmasinin sebebi nedir ? Hemen hemen günün her saatinde kullandigimiz sunucularin bizim için önemi nedir ?

Sunucu Nedir?

Teknik açidan baktigimizda bir bilgisayar sistemidir. Bilgisayarlar arasi verilerin bilgisayar aglari arasinda kullanicilara açik olarak servis edilmesi durumuna sunucu diyoruz. Daha açik bir ifade ile kullanicilarin internet bulunan heryerde verilere ulasabilmesini saglayan sitemlere verilen addir.

Sunucu akla ilk olarak yalnizca fiziksel bir etmenden meydana gelmemektedir. Fiziksek bilesenin yaninda belki de ondan daha önemli olan özel bir tür yazilima ihtiyaç söz konusudur. Söz konusu yazilimlar fiziksel bilesenlerin nasil kullanilmasi gerekiyorsa o sekilde kullanilmalarinin saglanmasini yerine getirir. Herhangi iki yazilim amaçlari farkli olabilirken bir e posta yazilimi ve bir bir oyun yazilimi, yazilim açisindan benzer özellikler göstermis olmalarina ragmen birçok farkli özel yazilimlar sayesinde özellesmis sekilde istenen yönde hizmet sunmaktadirlar.

Sunucular için öncelikli hedef veri akislarini düzenli eksiksiz kesintisiz yerine getirmeleridir. Bu noktadan hareketle her sunucu özellesmis yazilimlarla en iyi performansi verecek sekilde düzenlenmistir.

Burada da gördügümüz gibi kuruluslar sunuculardan almakta olduklari hizmetleri seçme konusunda çok iyi olmak zorundadirlar. Özellikle bu gibi konularda ciddi bir profesyonellige ihtiyaç duymaktadirlar. Bu özel hizmetler bu alanlarda kendilerini gelistirmis uzmanlar ve bu uzmanlari bünyelerinde toplamis danismanlik sirketlerinin varligi ile giderilebilmektedir. Kuruluslarin bu danismanligi almamalari yada bu konuda gecikmeleri önü alinamayacak sorunlarin olusmasina ve telafisi mümkün olamayacak zararlarin olusmasina sebep olabilecektir. Bu danismanlik hizmetlerinin belkide en önemli özellikleri önleyici hizmetlerdir. Özellikle bilisim sektöründe bu gibi önleyici danismanliklarin alinmamasi durumunda sonrasinda olusabilecek telafisi mümkün olmayan sorunlar ortaya çikabilmektedir. Bu daha büyükte sorunlari beraberinde getirmektedir. Bunlarin asilmasi için sunucu hizmetleri veren danismanlik sirketlerinden içerisindeki bu alanda profesyonellesmis profesyonellerden hizmet alinmak suretiyle problemler olusmadan çözüme kavusturulmalidir. Bu sekilde kuruluslarin kayiplari da minimuma indirilmelidir.

MESSAGE INFORMATION

Your message has been successfully sent.

Please do not leave any space.

E-BULLETIN REGISTER

Your e-Bulletin registration has been successfully completed.

Please do not leave any space.

Aramıza Katıl.