Bilgi Islem Danismanligi

yedekleme-ve-arsivleme-6291.jpg

Bilgi Islem Danismanligi

Günümüzde teknolojinin hayatin hemen hemen her alaninda kullanilmasindan dolayi bu konuda ki danismanlik isleri de önem kazanmaktadir. Özellikle bilisim konusunda yetkin ekiplerin olusturdugu gruplar tarafindan danismanlik alinmasi büyük bir önem kazanmaktadir.

Bilgi islem danismanliginda bir kurulusun verilerini saklayarak gerektiginde ayristiran, isleyen bölüme verilen isimdir. Bilgi islem ise teknolojik cihazlar la bilgisayar gibi gerçeklesen islemlerin düzenlenmesi ve isletilebilmesi anlamina gelmektedir. Isletmeler de kullanilan yazilimlarin uygulanacak isletmelerde sorunsuz sekilde kullanilmasi için gerekli alt yapi çalismalarini yapmak ile bu alt yapinin uyumunu denetlemek, özellikle bu konuda sistem analizlerini yaparak gerek tasarim ve uygulanmasini yapmaktadir. Son olarak sitem kurulumu gerçeklestikten sonra isletmeye geçis basamaklarinin planlanmasi ve uygulamasi ve yürütülmesini yerine getirir.

Bilgi islem danismanliginin öncü fikri isletmenin verimliligini artirmaktir. Bunun için alinan danismanlikta çesitli isletmelerin ve kurumlarin kendilerine özel durumlarin tespiti ile teknolojinin bu özelliklere göre yararlanabilecek bölümlerinin verimlilik üzerine olan artilarini yerine getirecek sekilde düzenlenmesi seklinde gerçeklesmektedir.

Yine danismanlik hizmetleri kapsaminda is süreçlerinin hizlanmasi ve minimuma indirilmesi konusunda çözümler sunarak verimliligin yükseltilmesi amaçlanir. Özellikle son dönemde isletmelerin kendilerini tanitma noktasinda siklikla kullanilan ve artik hayatin tamamen içerisinde yer alan sosyal medyanin avantajlarini kuruluslar için kullanilabilir hale getirmektedirler. Özellikle Google ve diger arama motorlarinda sunmus oldugunuz ürünlerin görülebilirligi ve bunun yaninda web sitesi hizmetleri de yine bilgi islem danismanligi adi altinda alinabilecek hizmetlerin içerisinde yer almakta. Hemen hemen hayatin her alaninda hayatimiza giren internet sirketlerin ve çalismalarin islerini web tabanli uygulamalar ile çok daha kolay ve hizli sekilde takip edebilmelerini saglamakta. Danismanlik sirketleri de yine bu tip uygulama ve yazilimlarin düzenlenerek ya da gelistirilerek kuruluslar tarafindan kullanilmasina olanak saglamaktadirlar. Öncelikle kuruluslarin ihtiyaçlarini belirleyerek özellikle teknolojinin getirdigi yeniliklerin bu ihtiyaçlar dogrultusunda nasil çözümler üretebilecegi konusunda bilgilendirmeler yapmaktadirlar. Bu danismanlik sirketleri kurulusun bir parçasi gibi çalismali kurulusu disaridan takip eden bir yapidan ziyade içeride ve birlikte çalisarak en etkili çözümleri sunmalidir. Ancak bu sekilde gerçekten isletmenin yararina çalisabileceklerinin farkinda olmalidirlar.

MESSAGE INFORMATION

Your message has been successfully sent.

Please do not leave any space.

E-BULLETIN REGISTER

Your e-Bulletin registration has been successfully completed.

Please do not leave any space.

Aramıza Katıl.